Každý z nás určite pozná letný drink Gin-Tonic. Minimálne si predstaví pohár na stopke plný ľadu, ginu a tonicu, s limetkami. Veď prečo nie, je to najzákladnejší recept na brutálne osviežujúci drink, najmä v dnešných horúcich dňoch.

Poďme si bližšie ukázať, ako možno namiešať pre teba ideálny nápoj.

Sto ľudí, sto chutí? Množstvo kombinácií pre každého

Už si u nás vyskúšal Gin-Tonic? Vieš, že u nás v New Chicago ponúkame veľa možností ako si namiešať drink a užiť si ho naplno? Ukážeme ti, ako tento zážitok vytvoriť a následne ho vychutnať. Vyber si, čo ti najviac vyhovuje alebo si nechaj poradiť od našich skúsených čašníkov a barmanov.

Správny gin je základ

Nie nadarmo sa hovorí, že bez základného kameňa dom nepostavíš. Takisto je to aj v tomto prípade. Vybrať si správy gin je veľmi dôležitý krok. Pýtaš sa prečo? Je to hlavná zložka drinku a gin-tonic bez ginu predsa nie je gin-tonic! 😀

Ako si sa mohol dočítať v predošlom článku, naša ponuka ginov je naozaj bohatá. Či už máš rád klasiku ako Beefeater a Gordons alebo máš mlsný jazýček a vyberieš si Tanquerray, Malfy, Mom a pod., nezabúdaj, že každý z nich má okrem základu aj svoje príchute.

Tak čo, dáš si originál? Alebo ružový, oranžový, citrónový či uhorkový? Táto chuť bude sprevádzať celý tvoj zážitok z drinku. Pokiaľ si na sladšie chute, rozhodne odporúčame voliť gin s príchuťou.

Dobrý tonic umocní zážitok

Keď si si vybral z našej ponuky ginov, tvoja „cesta“ zďaleka neskončila. Na rad prišiel tonic. Rozhodnúť sa môžeš pre Chito, Fentimans, Franklin alebo Fever Tree. Budú prevládať horkejšie, sladšie či kyslejšie tóny?

V ponuke je klasika ako Chito, Chito-Ginger, Fever Tree Indian Tonic alebo zaujímavejšie príchute Fentimans Rose Lemonade, Fentimans Mandarine and Seville Orange, Fever Tree Ginger Beer, Franklin Rebarbora s Ibištekom atď. S príchuťou alebo bez, je to len na tebe!

Už len dochutiť na záver

Zostáva ti posledný krok. Čo chýba k dokonalosti? Ovocná príchuť dodá nie len na výraznosti, ale tiež na estetickosti celého drinku. Veď oči predsa “jedia” prvé 🙂

Vyber si jahody, grapefruit, citrón, limetku, pomaranč alebo uhorku a drink je na svete!

Nevieš sa rozhodnúť, pre to pravé? Nechaj si od nás poradiť. Prinášame ti kombinácie, ktoré majú naši zákazníci najradšej:
  1. Beefeater Pink/Gordons Pink – Fentimans Rose Lemonade – Jahody
  2. Gordons Sicilian Lemon – Chito Ginger/Franklins Sicilian Lemon – Citróny
  3. Tanquerray Rangpur – Chito Ginger – Limetky/Citrón
  4. Mom Love – Fentimans Rose Lemonade – Jahody
  5. Mom Rocks – Chito Original – Grapefruit/Citrón
  6. Hendrick´s – Chito Original – Uhorka
  7. Beefeater Dry – Chito Original/Chito Ginger – Limetky/Citrón
  8. Malfy Rosa – Fever tree Indian Tonic/Fentimans Rose Lemonade – Jahody
  9. Tanquerray – Chito Original – Uhorka
  10. Malfy Con Arancia – Chito Original -Pomaranč

Malá ochutnávka zo všetkých možných kombinácií. Trúfaš si byť prvý, kto vyskúša všetky? Neváhaj a príď k nám do New Chicago bar a rozbehni Gin-Tonic večer s priateľmi.